KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 8573002
nr 857 3002
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Färgkrita, Erland Cullberg (1931-2012), signerad, Porsträtt, från skissblock, 46 x 38
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 4 november 2013
kl 19:10:10
1.000 kr
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.800 kr